Історія бібліотеки

 

Щоб збагнути характер народу, слід пізнати його історію, матеріальні та духовні скарби, які постали внаслідок творчої діяльності. Складовою ,невід”ємною частиною нашого духовного життя є мистецтво. Кожна людина хоче відчути себе високоосвіченою, інтелектуально багатою,
незважаючи на її матеріальне становище. І досягти цього просвітку можна тільки за допомогою книг. Адже з книгою ми починаємо наше життя, поповнюємо наші знання.
Ще наші старі предки пізнали магічну силу слова, книжки. Вони, на відміну від нас, уміли шанувати і берегти книжковий запас. Про це свідчать і перші хати-читальні «Просвіти».
Історія бібліотеки села Чорнолізці бере свій початок з хати-читальні «Просвіти», яка почала свою роботу в оселі Мельника Микити Михайловича в 1935 році. Це було двокімнатне приміщення, в якому на дерев’яних полицях
розміщувалось біля 200 книг. Серед них твори Т. Г .Шевченка, І.Я.Франка, І.Котляревського, а також література політичної тематики.
        Керівником «Просвіти» був житель села Максимів Юліан. Водночас він займався і массовою роботою. Керував драматичним і хоровим гуртками.
У 1938 році з приходом у село пароха о. Валіхновського хату-читальню перенесли до його резиденції, яка носила цікаву назву «Скала-читальня».
   Гаслом цієї читальні слугувало звернення Ісуса Христа до апостола Петра: «Ти скала. Я на цій скалі побудую церкву свою».
Священик Валіхновський проводив виховну роботу серед молоді, особлива
увага приділялась культурі поведінки.
У період Другої світової війни робота читальні була припинена, у після
воєнні роки почався розвиток бібліотечної справи. В 1949-1950 роках у
будинку жительки с. Чорнолізці Шевчук Теклі створено клуб-бібліотеку,
завідувачем був Лаврук Роман Федорович. Бібліотеки, як установи, не існувало, тому що не було належного фінансування .
    У липні 1952 року в селі відновлено роботу бібліотеки. Бібліотекарем призначено Гайдейчука Романа Васильовича. Виділялись державні кошти на
придбання літератури, періодичні видання, вівся облік документації та
читацьких формулярів. На той час бібліотекою користувалось 250 читачів.
Проводилась активна масова робота.

                 З 1953 році бібліотекарем працює Обливанюк В.М. У цей час бібліотека переживала не найкращі часи. Бібліотечні працівники часто змінювались. У період з 1953 по 1961 роки в бібліотеці працювали Мельник Роман Гнатович, а пізніше Якимович Ольга Яківна- молода учителька з Рошнева, яка прийшла в село після закінчення педучилища .
У 1961 році збудовано новий будинок культури з бібліотекою, яка працює і по сьогодні. З 1961-1966 роки завбібліотекою працювала Андрейчук Ганна Дмитрівна. Бібліотека постійно поповнювалась новою літературою.
Книжковий фонд розміщувався на 10 -ти стелажах. В 1966 р. Ганна Дмитрівна перейшла працювати бібліотекарем у с. Слобідка, а пізніше – с. Одаї. З 1966 р.по листопад 1970 р. завбібліотекою призначено Ткачук Ганну Іванівну.
Книжковий фонд становив 10 тисяч примірників книг.
З листопада 1970 року завбібліотекою працює Кондрасевич Тетяна Антонівна.

            Бібліотека працює на повний робочий день. ЇЇ фонд становить 8681 примірників книг і періодичних видань. Зроблено євроремонт. За сприяння депутата районної ради Мельника В.І. за бюджетні кошти придбано електронну техніку до бібліотеки. Приміщення опалюється, щоквартально поповнюється фонд бібліотеки, в основному,за рахунок бюджетних коштів та обмінного фонду обласної універсальної бібліотеки.
              Сьогодні наша бібліотека – це сучасний просвітницький і культурно- інформаційний центр. Бібліотека вивчає історію свого села, тісно співпрацює з владою, громадською організацією, церквою, школою, будинком культури.
                        «Сучасна людина стоїть перед Гімалаями
                           бібліотек, ніби той золотошукач, якому
                        треба знайти крупинку золота в масі піску».

%d блогерам подобається це: