Соборна та єдина – квітуча Україна

                                                             Велична і свята, моя  ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам історію творить!

Сьогодні  22 січня – День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави.
Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.  Щоб донести дітям, що означає слово Соборність у Чорнолізькій  бібліотеці-філії  21 січня  було проведено годину державності: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» з учнями 9-11 класів.
100 років тому, це слово було вписано в історію українського народу. Воно означає, об’єднання в одне державне  ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території.
Ведучі розповіли, що ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною всіх українських визвольних  програм. Величезні жертви,  віддали на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди куди б не закинула їх доля, бачити  в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну та незалежну Україну.
1 грудня 1918 року у Фастові було підписано угоду  про об’єднання ЗУНР і УНР, а 22 січня 1919 року у Києві  на площі  Святої Софії відбулося урочисте проголошення.
Все, що мріялось віками, сповнилось, настало! Український народ реалізував свою багатовікову мрію  жити в соборній  державі. Учні продекламували вірші «Соборна Україна», «Молюсь за тебе Україно», «Любіть  Україну» ,завбібліотекою Т.Кондрасевич  підготувала книжкову  виставкуIMG_1029IMG_1028

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s