Вони загинули за Україну

20160202-kon

Виставка-реквієм “Під Крутами вмирала воля”

 

29 січня Україна на загальнодержавному рівні віддає шану юним патріотам, полеглим в бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ в буремному 1918році було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четвертого союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки як держави, відкритої для міжнародного співробітництва.

Тому подвиг крутянців – величний, як за своїм героїзмом, так і за трагічністю. Бій під Крутами посідає одне із важливих за значенням місць новітньої історії України. Багато істориків, публіцистів, політологів, а також письменників та поетів присвятили свої праці цій трагічній сторінці історії українського народу.

Ким же були ті славні молоді українці, за що загинули в бою під Крутами, чому слава їх вже сторіччя витає над Аскольдовою могилою, де поховані навіки, покривши себе невмирущою пам’яттю.
Про трагічні події початку 2018 року, про подвиг «крутянських фермопілів» йшла мова під час години історичної пам’яті «Вони загинули за Україну», котра відбулася в Чорнолізькій  бібліотеці- філіал. У своєму вступному слові завідувач бібліотеки Тетяна Конндрасевич дала коротку оцінку історичного значення битви під Крутами.

Гармонійно доповнив її виступ вірш П.Тичини «На Аскольдовій могилі», котрий зачитала директор БК Марія Гундяк. Учні старших класів Чорнолізької ЗОШ разом із своїми наставниками С.Суширибою, Н.Дем’яник та І.Терновецьким, немов перенеслися в історичне минуле, уважно переглянувши фільм «Герої Крут».

Крути – символ непохитності, патріотизму, відданості та всеосяжної любові до Батьківщини. Це приклад для всіх майбутніх поколінь українців. Сьогодні, коли триває захист територіальної цілісності України в неоголошеній війні з російсько-московським окупантом, коли продовжується боротьба попередніх поколінь за соборність, незалежність нашої держави – подвиг Героїв Крут є взірцем самопожертви на вівтарі служіння Україні.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s