Михайло Коцюбинський – великий майстер художнього слова.

Михайло Коцюбинський – одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя. В своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність.

Михайло Михайлович Коцюбинський народився 17 вересня 1864р. в м. Вінниці в сім’ї дрібного урядовця. Дитинство та юність майбутнього письменника минули в містечках і селах Поділля, куди переводили батька по службі. Батько його працював дрібним службовцем, пив, через що часто міняв роботу. Мати, Гликерія Максимівна Абаз, дуже любила сина, вкладала в нього всю душу. Освіту Михайло здобував у Барській початковій школі (1875 – 1876), де був дуже старанним учнем та Шаргородському духовному училищі (1876 – 1880). Письменник з гумором згадував подію, яка мала значний вплив на його подальше життя. В 12 років він закохався в 16-річну дівчину, а щоб привернути її увагу, вирішив стати знаменитим. Почав багато читати. Твори Т. Шевченка, Марка Вовчка справили на письменника таке сильне враження, що він і сам захотів стати письменником.

З нагоди 155 річниці від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського в нашій бібліотеці була проведена бесіда  з учнями 10 класу та влаштована виставка «Михайло Коцюбинський – великий майстер художнього слова».

Метою заходу було вивчити біографічні відомості М.Коцюбинського, усвідомити їх вплив на творчість митця, розкрити суть його світогляду, літературно–естетичних поглядів, звернути увагу на громадську діяльність прозаїка. Розвивати дослідницькі й аналітичні здібності користувачів. Виховувати повагу до українського письменника – класика та почуття гордості за українське письменство, за рідну мову й літературу.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s