Моя велична українська мова

картина до мови   

 

 

 

Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня,линеш ,рідне слово.

Наше диво калинове,

Кохана материнська мови.

Д.Білоус

Мову, як і матір, не вибирають, а сприймають з материнським молоком. Вона єдина, як і мати, вірна та рідна серцю на все життя. За допомогою мови ми мислимо, спілкуємось, висловлюємо думки і почуття. А забув свою мову – забув рідну домівку, зрадив свій народ. Один мудрець сказав: “Людина, байдужа до рідної мови, схожа на дикуна”.Кожен народ любить і шанує свою рідну мову.            21 лютого, починаючи з 2000 року, відзначають Міжнародний День рідної мови.Тяжких поневірянь зазнала на своєму шляху наша рідна українська мова.Вбивали її, терзали її, шматували рідну мову, та не знищили – звучить, гримить знову і знову. Вона чиста, як криниця, милозвучна, як пташиний спів, свята, як Божий дар.
Наша українська мова – це мова незрівнянного сміхотворця Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка…Нашою мовою звучить понад 300 тисяч народних пісень, вона належить до найбагатших мов світу.
Показати багатство, мелодійність, красу, виховувати любов до рідної мови, землі, художнього слова, пісні, повагу до батьків – така мета виставки – реклами «Слово рідне, ти мені – від Бога, ти мого народу оберіг», організованої в  бібліотеці напередодні Дня рідної мови.  З учнями  8-9 класів проведено літературно- музичну композицію «І зачаровує серця  пісенна українська мова» .                                                                                                                Бережімо, шануймо, плекаймо, любімо свою рідну мову, бо занедбавши її – знищимо свій народ!     

                                             Мово  українська,мово моя мила,                                            

Ти уся зі співу весняних дібров;

                    Ясна –як усмішка, чиста – як сльозина,  

           Ти моє найбільше щастя і любов.      

кн до мови

IMG_1228

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s