“14 жовтня :Покрова,день козацтва і захисника України”

А чи знаєте ви, що  свято Покрови Пресвятої Богородиці святкується в Україні не лише як народне – релігійне свято, а як свято національне, бо матір Богородиця є також символом і покровителькою нашої держави. Покрова – це свято православної церкви,  встановлене на честь події, що сталося 910 року в Константинополі. У ніч на неділю в храмі зібралося багато людей. Всі вони щиро молилися, благали, щоб Небесна Заступниця врятувала їх від ворогів, які оточили місто. Серед них був і праведний чоловік на ім’я Андрій зі своїм учнем Єпіфанієм. Вони побачили як Пресвята Богородиця Діва Марія в оточенні ангелів і пророків молилася на колінах. Потім Пресвята Діва зняла з голови біле покривало і з молитвою про спасіння людей розпростерла його над головами віруючих. Ця з’ява так вразила і надихнула людей, що вони зібравши останні сили вдарили по ворогах і перемогли їх, порятувавши місто від облоги! Звістка про цю чудесну з’яву Божої Матері, заступниці Богородиці, дуже швидко розлетілася по всьому світі. Відтоді християни на честь цієї події встановили свято – Покров Пресвятої Богородиці, яке й відзначають 14 жовтня кожного року. 

Пресвята Богородиця, як свідчать історики, була символом і покровителькою українських козаків. Вони носили натільний хрест з її зображенням, а коли вибирали місце для спорудження Січі, то спершу на найкрасивішому й найвідкритішому місці споруджували Покровську церкву, а вже опісля зводили всі інші будівлі.

Говорять, що Покров – покровитель весілля. У селах це свято також вважалося переважно «дівочим» – адже Богородиця є заступницею жіночої та дівочої долі. Вона милостива до тих дівчат, які шанують батько й матір, переймають неньчину науку до праці, охайності і підтримують власну духовну і фізичну чистоту. Вірячи у здатність Покрова сприяти шлюбу, дівчата рано-вранці бігли до церкви, щоб поставити свічку перед образом Покрова Богородиці. Молилися приговорюючи: «Свята мати, Покровенько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зосталася дівкою».

 Покров Богородиці простягається над усією землею. Над тобою, наді мною, над нашими родинами, над нашою Батьківщиною. Тож дякуймо їй за опіку в  будні і в свята, в радості і в смутку, а особливо у дні праздників, під час яких особливо почитаємо Пресвяту Богоматір.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s