7 квітня Всесвітній день здоров’я

Тільки у сильному, здоровому тілі,
дух зберігає рівновану і характер
розвивається у всій своїй могутності.

                                         Герберт Спенсер

7квітня відзначаємо Всесвітній День здоров’я.

Здоров’я безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. В усі часи воно розглядалось як одна з найвищих цінностей , що становлять основу економічного та духовного розвитку держави.

Важливою складовою здоров’я є фізичне виховання. Фізичне виховання дітей і підлітків існувало вже в первинному суспільстві у формі організованих ігор та розваг, в основі яких лежала трудова діяльність. Як писав історик Прокопій Кесарійський, свій етногенез козаки вели від предків (антів, скіфів, русів), які були “високі на зріст і надзвичайно сильні.” Запорізькі козаки продувжували традиції своїх пращурів-богатирів і розвивали в собі богатирську силу і дух. Традиції фізичної культури та психофізичного загартовування передавалися від покоління до покоління. В наш час фізична культура розвивається в різних напрямках: спортивні ігри, легка і важка атлетика, туризм та інші.

Запорука доброго самопочуття – правильне харчування, що забезпечує нормальний розвиток людини, сприяє профілактиці захворювань, продовженню життя і створює умови для адекватної адаптації людини до навколишнього природного середовища. Тому питання здорового харчування повинно бути одним з найголовніших у реалізації соціальної політики держави.

Великої шкоди функціонуванню здорового організму завдають шкідливі звички: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Поступово змінюючи себе і уклад життя, можна позбутись шкідливих звичок. Здоровий спосіб життя залежить в першу чергу від нас самих, від того як ми ставимось до навколишнього середовища, до себе та до інших людей.

До Всесвітного дня здоров’я на  в бібліотеці   організована книжкова виставка    “Здоров’я людини – здоров’я нації”. Ви зможете ознайомитись з літературою даної тематики.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s